تاریخ : 1396/04/10 || بازدید : 1146

سمپاشی مایت

معمولاً در آلودگی های اولیه، خارش و تحریکات پوستی با تاخیر ظاهر می شوند و گاهی برای چند هفته نیز علایمی دیده نمی شود. اولین علایم ظاهر شده خارش های شبانه و بروز خارش های پوستی در اثر حساس شدن بدن فرد به مایت است که در قسمتهای مختلف بدن و حتی بدون وجود مایتهای بالغ ظاهر می شوند . علائم بیماری در بزرگسالان همیشه از گردن به پایین دیده می شود ولی در نوزادان و کودکان کوچک ممکن است در سر و صورت نیز دیده شود. در موارد نادر که به گال نروژی یا گال پوسته دار   Norwegian  or  Crusted scabies   معروف است ، تعداد مایت به هزاران و گاهی میلیون ها عدد می رسد.خارشهای مکرر و شدید شبانه باعث آسیب بیشتر پوست شده و نهایتاً ممکن است باعث پیدایش عفونتهای ثانویه باکتریال و قارچی در سطح پوست شوند.. تشخیص بالینی گال از طریق مشاهده علایم و بررسی کلینیکی بیماری بوده و تشخیص آزمایشگاهی آن از طریق نمونه برداری و مشاهده مایت بالغ و سایر مراحل زیستی آن صورت می گیرد. نظافت کلی منزل و جارو کشیدن به خصوص جارو برقی در کاهش جمعیت مایت ها موثر است.

مایت همانند ساس و کنه جزء بندپایان کوچکی هستند که متعلق به زیر طبقۀ Acari و معروف به (Acarina) از کلاس Arachnida بوده که علم مطالعۀ آن ها به علم مایت شناسی معروف بوده است.

تنوع و رده بندی مایت ها:
مایت نوع (Eriophyes tiliae) عامل انتقال بیماری گال بوده است.
مایت ها متنوع ترین و موفق ترین گروه در میان بی مهرگان به شمار می آیند. آن ها به دلیل اندازۀ بسیار کوچک (در حد میکروسکوپی و شوره سر) خود تا حد زیادی غیرقابل تشخیص اند. بسیاری از آن ها به صورت آزادانه در خاک و آب زندگی می کنند ولی تعداد زیادی به عنوان انگل گیاهان و حیوانات بوده و از قارچ و کپک ها تغذیه می کنند.48200 گونه مایت تا کنون تخمین زده شده است.

برخی آن ها به اصطلاح مایت عنکبوتی (از خانوادۀ Tarsonemidae) بوده و مایت گال (از خانوادۀ Eriophyidae) می‌باشد. در این میان گونه ای که به حیوانات حمله می کنند و عضو مایت های sarcoptic mange از خانوادۀ Sarcoptidae می باشند که در زیر پوست نفوذ می کنند. مایت Demodex از خانوادۀ Demodicidae جزء انگل هایی که نزدیک یا در داخل فولیکول های مو بخصوص در پستانداران زندگی می کنند و معروف ترین مایت ها به نام مایت گرد و غبار بوده که از خانوادۀ Pyroglyphidae می باشند.

سم پاشی و نابودی مایت (هیره)
حشرات ممکن است یک سری مایت های انگلی داشته باشد به عنوان مثال مخرب های Varro که به بدن زنبور عسل متصل می شوند و یا Acarapis woodi از خانوادۀ Tarsonemidae که در لانه های زنبور عسل موجود هستند و هزاران گونه از آن با زنبور ها همزیستی می کنند عده ای دیگر به عنوان انگل و گروهی دیگر به صورت همزیست مفید می باشند.
گونه های گرمسیری این حشره Archegozetes longisetosus بوده که جزء قوی ترین حیوانات در جهان به شمار آمده و وزن آن ها نسبت به سایرین بسیار بالاتر بوده است.

اهمیت پزشکی و بهداشتی :
مایت باعث انواع بیماری ها نظیر تب یونجه، آسم، اگزما، و تشدید بیماری درماتیت آتوبیک atopic  dermatitis می‌باشد.
مایت ها معمولاً در مکان های گرم و مرطوب بخصوص در تختخواب شما مستقر شده و در اثر استنشاق مایت ها در هنگام خواب و در معرض انسان ، آنتی ژن ها در نهایت وادار به واکنش و افزایش حساسیت شدید خواهد شدو از طرفی مایت های گرد و غبار منجربه آلرژی به گرد و غبار خواهد شد.
مانند بسیاری از درمان های بیماری آلرژیک ، درمان این بیماری بایستی در درجه اول شما را از شر مایت های داخل منزل خلاص نماید.

سمپاشی مایت
از طرفی رعایت بهداشت فردی برای جلوگیری از آلودگی مایت بسیار لازم و ضروری است. شستشوی مرتب لحاف و پتوها با آب گرم راه حل مؤثری  بوده . آنتی هیستامین نظیرسیتریزین باعث کاهش حساسیت های آلرژیک خواهد شد.از آن جا که تشخیص این آفت نیاز به تخصص و دانش مربوط به حشره شناسی دارد شما عزیزان در صورت ایجاد هر گونه حساسیت آلرژیک با کارشناسان سمپاشی آریا تماس بگیرید.
 
 
سمپاشی آریا آماده ارائه خدمات سمپاشی مایت و سمپاشی هیره بصورت تخصصی جهت حذف این حشره و جلوگیری از شیوع آن در آپارتمان، منازل، بیمارستان، اداره و ارگانها می باشد.
سمپاشی بیمارستان، سمپاشی منزل، سمپاشی ادارات، سمپاشی ارگان، سمپاشی آپارتمان، سمپاشی مجتمع تخصص سمپاشی آریا است.

مشاوره رایگان و هماهنگی جهت اعزام کارشناس - سمپاشی تضمینی آریا سمپاشی مایت در تهران 09120326369   
سمپاشی تضمینی آریا سمپاشی مایت در شیراز  09179208486   
سمپاشی تضمینی آریا سمپاشی مایت در بوشهر  09175628486  دکتر مسرور
سمپاشی تضمینی آریا با ارائه ضمانتنامه کتبی و استفاده از سموم ارگانیک و استفاده از سم بدون بو
بدون جابجایی اسباب و اثاثیه منازل و محل کار و تعطیل کردن کار رزومره  ادارات و ارگانها دولتی و غیر دولتی
استفاده از سموم بدون خطر برای کودکان و نوزادان
سم های مجاز مورد استفاده در شرکت سمپاشی تضمینی آریا همگام با سمپاشی مدرن در کشورهای پیشرفته با ضمانتنامه بدون برگشت مورد سمپاشی شده می باشد.

-09120326369-سمپاشی حشرات مزاحم و بیماری زا

سمپاشی

سمپاشی تضمینی آریا

آخرین اخبار سمپاشی

سمپاشی منازل، سمپاشی بدون بازگشت، سمپاشی تخصصی، سمپاشی ادارات

ریشه کنی موریانه در شهر یزد

با دریافت خبر مسرت بخش و افتخار آفرین ثبت جهانی بافت تاریخی ...

بیشتر بخوانید

خداحافظ ساس تختخوابی

گول تبلیغات شرکت سمپاشی یا اشخاصی که بدون مجوز وزارت ...

بیشتر بخوانید

سوسری و حساسیت تنفسی پوستی

خطر ناشی از وجود سوسری ها در منزل یا محل کار را جدی بگیرید

بیشتر بخوانید

پرسش و پاسخ سمپاشی

پرسش های خودمونی مشتریان و جواب روابط عمومی شرکت سمپاشی تضمینی آریا

بیشتر بخوانید

نکات مهم سمپاشی گیاهان

سم پاشی یکی از روش‌ها برای از بین بردن آفت‌ها و علف‌های هرز در کشاورزی می‌باشد.

بیشتر بخوانید

سمپاشی در شیراز

80 درصد سمپاشی های اداره ها ، سازمانها ، شرکت ها و منازل شیراز ، توسط شرکت سمپاشی تضمینی آریا انجام میگیرد.

بیشتر بخوانید

مقالات تخصصی سمپاشی-بهترین سمپاشی تهران

بهترین سمپاشی تهران با مجوز وزارت بهداشت

سوالات متداول و سفارش

سوالات متداول و سفارش پروژه
سموم ارگانیک ، آفت کش های سازگار با محیط زیستی می باشند. Biorganic Pesticides که حاوی مواد معدنی ، طبیعی و گیاهی بوده که برای انسان و سایر جانوران بی ضرر ، و باعث آلودگی محیط زیست نمی شوند
بسته به نوع آفت موجود در منزل یا محل کار، اگر سمپاشی علیه حشراتی مثل سوسک و پشه انجام شود نیاز به ترک محل نمی باشد، اما سمپاشی علیه ساس و مار و عقرب نیاز به ترک منزل و محل کار در حدود 24 تا 48 ساعت می باشد.
اولین اقدام تماس با شرکت سمپاشی تضمینی آریا به شماره 09120326369 و راهنمایی گرفتن جهت برطرف شدن مشکل است.
از آنجا که سمپاشی منازل و اماکن عمومی کاری تخصصی می باشد سمپاشی منزل یا محل کار خود را به شرکت سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت محول نمایید. سمپاشی تضمینی آریا دارای مجوز رسمی بهداشت برای انواع سمپاشی ها می باشد.
سموم مصرفی توسط شرکت تضمینی آریا هیچ گونه اثر سوئی برای انسان و محیط زیست نداشته و از نوع سموم ارگانیک آلمانی، آمریکائی و سوئیسی می باشد
شرکت سمپاشی تضمینی آریا ضمن استفاده از سموم بی خطر ، با ارائه ضمانت نامه کتبی سمپاشی محل مورد نظر را ضمانت می نماید.
جهت اطلاعات بیشتر در مورد ضمانتنامه کتبی و دیدن نمونه ضمانتنامه کتبی سمپاشی روی لینک زیر کلیک نمایید:
نمونه ضمانتنامه کتبی سمپاشی
ریشه کنی حشرات و ناقلین بیماری ها و طعمه گذاری مار و موش و تیرام پاشی کابل های برق و مخابرات درصنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع مواد غذایی با ضمانت 15 ساله و مشاوره رایگان زیست محیط
جهت دیدن نمونه کارهای سمپاشی کلیک کنید