تاریخ : 1397/01/18 || بازدید : 845

سمپاشی مار

در جهان سالیانه 000/300 مار گزیدگی اتفاق می افتد که 30 تا 40 هزار مورد به مرگ منتهی می گردد. 25 هزار نفر از تلفات در جنوب شرقی آسیا اتفاق می افتد. و 90% مارگزیدگی ها در فصل بهار و تابستان رخ می دهد. از 3500 نوع مار در دنیا کمتر از 10% سمی می باشند. در ایران 65 نوع مار شناسایی شده اند که 12 نوع از آنها سمی می باشند. بیشترین آمار گزش در ایران مار جعفری ، افعی گرزه ، افعی شاخ دار و مار کبری است.


مارها به سه روش تولید مثل میکنند:

1_ تخم گذار 2_ زنده زا  3_ تخم گذار _زنده زا

حدود 25% افراد ازگزش مار کبری فوت می کنند.

مارها از نظر درجه سمیت به سه دسته تقسیم می شوند:

1.  مارهای سمی 2. مارهای نیمه سمی 3. مارهای غیر سمی
مارهای غیر سمی دندان های ساده ، مردمک چشم گرد و مدور و دم کشیده و دراز دارند. دارای حرکت سریع و شکل پولک های سر و بدن متفاوت می باشد. مار خاکی ، مار شلاقی و مار آبی ازانواع مارهای غیر سمی می باشند . مارهای نیمه سمی دندان های نیش خلفی دارند که به غده ی سمی متصل است . مردمک چشم آنها گرد یا عمودی است. مار طلحه ، تیر مار و سوسن مار از انواع نیمه سمی می باشند.

2.  مارهای سمی دارای سه مثلثی و پهن تر از گردن می باشند و دارای دندان نیش در فک فوقانی و بین چشم ها و بینی سوراخی وجود دارد که گیرنده حرارت و ارتعاش می باشد . مردمک چشم بیضی و شبیه چشم گربه می باشد که در پایین چشم این مارها یک حفره کوچک دیده می شود که در مارهای غیر سمی وجود ندارد.

مار مرجانی ، مار کبری ، کفچه مار ، افعی شاخ دار و مار جعفری از انواع مار های سمی می باشند.
تشخیص مار گزیدگی سمی و غیر سمی به سرعت امکان پذیر نیست هر دو خطرناک می باشند مگر آنکه خلاف آن ثابت شود. سم مار ابتدا روی قلب و عروق بعد دستگاه تنفسی و سیستم گردش خون و در نهایت دستگاه عصبی را مورد هدف قرار می دهد.
علائم و آثار عمومی مار گزیدگی عبارتند از مشاهده دو نقطه زخمی کنار هم و درد و سوزش شدید ، تخریب سنجی ناشی از انزیم های سم ، بروز تاول و قرمزی ، خون مردگی ، گتنگرن کیود شدن در اثر مرگ بافتی ، اختلال موضعی سیستم لنفاوی ، بی حسی اطراف دهان  ، کشیدن حروف هنگام صحبت کردن ، تعریق ، تب ، تهوع ، احساس مزه فلز در دهان ، افزایش ترشح بزاق ، کما و به ندرت تشنج ، اختلال های انعقادی و تشکیل لخته های خونی و افزایش گلبول های سفید چند هسته ای و کاهش پلاکت ها در شدت مسمومیت.
نوع مار ، زمان گزش ، مقدار سم وارد شده و اندازه جثه فرد ، محل گزش که درنواحی اطراف قلب خطرناک تر است و نوع کمک های اولیه در شدت مسمومیت ناشی از زهر مار موثر است.
همیشه پیشگیری بهتر از درمان است ، شرکت سمپاشی تضمینی آریا با داشتن کادر مجرب حشره شناسی و شناخت خزندگان ، از بین بردن انواع مارهای سمی و غیر سمی در تمام نقاط ایران مختص هر گونه مار در هر منطقه و همچنین مصرف رپلانت های قوی ، مار ها را از محل زندگی و کار شما دور خواهد کرد. فقط با یک تماس با مشاورین شرکت نگرانی خود را از بابت حضور مارها از بین ببرید .

سمپاشی و طعمه گذاری مارهای سمی و غیر سمی در باغ ها ، باغچه ها و منازل تهران  09120326369
سمپاشی مار  در بوشهر  09175628486مار ها به دلیل نوع حرکت و نوع پوشش بدن خود، سمپاشی غیر اصولی جهت از بین بردن آنها بی فایده است و سمومی که آنقدر قوی باشند که سبب کشته شدن مار شوند بی شک اثرات زیان بار و خطرناکی برای انسان دارد . بنابراین شرکت سمپاشی تضمینی آریا با استفاده از طعمه های سموم خاص مار و استفاده از دور کننده های مار ، مار ها را برای همیشه از محیط زندگی و کار شما دور می کند.
هر ساله تعدادی از مردم(به ویژه كودكان) در اثر نیش مار جان خود را از دست می دهند .این افراد بیشتر افرادی هستند كه در بوته زارها و علف زارها تردد می كنند .

علائم محلی مارگزیدگی :
الف )علامت نیش یا دندان مار بر روی پوست ،جاری شدن خون ،ورم ،درد شدید ،احساس سوزش ،وجود لكه ،درمحل گزیدگی

ب)علائم عمومی :تهوع ،استفراغ ،عرق شدید ،تب و لرز،سرد شدن پوست ،رنگ پریدگی ،سردرد ،سر گیجه ،احساس سستی و ضعف ،اشكال در بلع غذا ،اشكال در تكلم وتنفس ،كند یا تند شدن نبض ،تیرگی دید و افتادگی پلك چشم ،خونریزی عمومی ،اضطراب و شوك

ج)علائمی كه با تاخیر به وجود می آید :سستی ،بی حسی ارگانهای بدن ،سوزش ،شل شدن ماهیچه ها ،اشكال در تنفس ،بهم ریختن افكار ،فلج

مبارزه با مار :

1-استفاده از چسبهای نظیر آترارت و تله های محتوی ماده چسبی مخصوص جهت گیر انداختن مارها
2-استفاده از طعمه های مسموم
3-سمپاشی توسط سموم دافع مارها

اقدامات احتیاطی :
جلوگیری از تجمع لوازم اسقاطی ،الوار ،سنگ و خاك نزدیك اماكن مسكونی

سمپاشی آریا آماده ارائه خدمات سمپاشی تخصصی مار جهت حذف این جانور از آپارتمان، اداره و ارگانها، منازل و خانه مسکونی در غرب و شرق تهران و شهرستانها می باشد

مشاوره رایگان و هماهنگی جهت اعزام کارشناس - سمپاشی تضمینی آریا سمپاشی مار در تهران 09120326369   
سمپاشی تضمینی آریا سمپاشی مار در شیراز  09179208486   
سمپاشی تضمینی آریا سمپاشی مار در بوشهر  09175628486  دکتر مسرور
سمپاشی تضمینی آریا با ارائه ضمانتنامه کتبی و استفاده از سموم ارگانیک و استفاده از سم بدون بو
بدون جابجایی اسباب و اثاثیه منازل و محل کار و تعطیل کردن کار رزومره  ادارات و ارگانها دولتی و غیر دولتی
استفاده از سموم بدون خطر برای کودکان و نوزادان
سم های مجاز مورد استفاده در شرکت سمپاشی تضمینی آریا همگام با سمپاشی مدرن در کشورهای پیشرفته با ضمانتنامه بدون برگشت مورد سمپاشی شده می باشد.

-09120326369-سمپاشی حشرات مزاحم و بیماری زا

سمپاشی

سمپاشی تضمینی آریا

آخرین اخبار سمپاشی

سمپاشی منازل، سمپاشی بدون بازگشت، سمپاشی تخصصی، سمپاشی ادارات

ریشه کنی موریانه در شهر یزد

با دریافت خبر مسرت بخش و افتخار آفرین ثبت جهانی بافت تاریخی ...

بیشتر بخوانید

خداحافظ ساس تختخوابی

گول تبلیغات شرکت سمپاشی یا اشخاصی که بدون مجوز وزارت ...

بیشتر بخوانید

سوسری و حساسیت تنفسی پوستی

خطر ناشی از وجود سوسری ها در منزل یا محل کار را جدی بگیرید

بیشتر بخوانید

پرسش و پاسخ سمپاشی

پرسش های خودمونی مشتریان و جواب روابط عمومی شرکت سمپاشی تضمینی آریا

بیشتر بخوانید

نکات مهم سمپاشی گیاهان

سم پاشی یکی از روش‌ها برای از بین بردن آفت‌ها و علف‌های هرز در کشاورزی می‌باشد.

بیشتر بخوانید

سمپاشی در شیراز

80 درصد سمپاشی های اداره ها ، سازمانها ، شرکت ها و منازل شیراز ، توسط شرکت سمپاشی تضمینی آریا انجام میگیرد.

بیشتر بخوانید

مقالات تخصصی سمپاشی-بهترین سمپاشی تهران

بهترین سمپاشی تهران با مجوز وزارت بهداشت

سوالات متداول و سفارش

سوالات متداول و سفارش پروژه
سموم ارگانیک ، آفت کش های سازگار با محیط زیستی می باشند. Biorganic Pesticides که حاوی مواد معدنی ، طبیعی و گیاهی بوده که برای انسان و سایر جانوران بی ضرر ، و باعث آلودگی محیط زیست نمی شوند
بسته به نوع آفت موجود در منزل یا محل کار، اگر سمپاشی علیه حشراتی مثل سوسک و پشه انجام شود نیاز به ترک محل نمی باشد، اما سمپاشی علیه ساس و مار و عقرب نیاز به ترک منزل و محل کار در حدود 24 تا 48 ساعت می باشد.
اولین اقدام تماس با شرکت سمپاشی تضمینی آریا به شماره 09120326369 و راهنمایی گرفتن جهت برطرف شدن مشکل است.
از آنجا که سمپاشی منازل و اماکن عمومی کاری تخصصی می باشد سمپاشی منزل یا محل کار خود را به شرکت سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت محول نمایید. سمپاشی تضمینی آریا دارای مجوز رسمی بهداشت برای انواع سمپاشی ها می باشد.
سموم مصرفی توسط شرکت تضمینی آریا هیچ گونه اثر سوئی برای انسان و محیط زیست نداشته و از نوع سموم ارگانیک آلمانی، آمریکائی و سوئیسی می باشد
شرکت سمپاشی تضمینی آریا ضمن استفاده از سموم بی خطر ، با ارائه ضمانت نامه کتبی سمپاشی محل مورد نظر را ضمانت می نماید.
جهت اطلاعات بیشتر در مورد ضمانتنامه کتبی و دیدن نمونه ضمانتنامه کتبی سمپاشی روی لینک زیر کلیک نمایید:
نمونه ضمانتنامه کتبی سمپاشی
ریشه کنی حشرات و ناقلین بیماری ها و طعمه گذاری مار و موش و تیرام پاشی کابل های برق و مخابرات درصنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع مواد غذایی با ضمانت 15 ساله و مشاوره رایگان زیست محیط
جهت دیدن نمونه کارهای سمپاشی کلیک کنید