تاریخ : 1396/04/09 || بازدید : 1124

سمپاشی سوسک فاضلابی

سوسک ها از یک ساختمان به ساختمان دیگر حرکت کرده و یا از لوله های آب، باغ ها، فاضلاب ها و مستراح ها به محل زندگی انسان وارد می شوند. این حشرات مضر از مدفوع و غذای انسان یکسان استفاده می کنند، بنابراین قادرند عوامل بیماری زا را منتقل کنند. سوسک ها اهمیت زیادی در انتقال مکانیکی عوامل بیماری زا دارند، آنها مانند مگس خانگی در انتشار بعضی از بیماری ها نقش تکمیل کننده ای دارند.

این حشره از حاملان قطعی یا مشکوک عوامل بیماری زای زیر است :

    اسهال
    دیسانتری
    وبا
    جذام
    طاعون
    تب تیفوئید
    بیماری های ویروسی مانند فلج اطفال
    علاوه بر آن، آنها تخم کرم های انگلی را حمل کرده و می توانند موجب واکنش های آلرژیک از جمله، ناراحتی های پوستی، خارش، تورم پلک ها و ناراحتی های جدی تنفسی شوند.

بهترین راه برای کنترل آنها سمپاشی با سموم خاص ترکیبی است که حتما باید توسط شرکت های سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان و معتبر انجام شود.
 


سوسک حمام ( سوسری حمام)
سوسک ها حشراتی از راستۀ Bacteria  هستند، که نام آن ها از یک نام ( لاتین – یونانی) مشتق شده است. تعداد 4500 گونه سوسک در جهان وجود دارد که حدود 30 گونه از آن ها با انسان و منازل شما در ارتباط اند و چهار گونه از آن ها جزء معروفترین آفت ها به شمار می آیند.

یکی از انواع گونه ، سوسک آمریکایی ( periplaneta American ) که شناخته شده ترین هم می باشد که طول آن ها در حدود mm 30 معادل ( in1.2 ) می باشد.

سمپاشی سوسک تهران
سوسک های آلمانی ( Blattela germanica) با اندازه ای در حدود mm 15 (in 0.59 ) – سوسک آسیایی ( Blattela Asaninai) با اندازۀ مشابه با سوسک آلمانی و سوسک های ( Blattela Oriental )با طول 25 mm (in 0.98)قابل شناسایی اند. سوسک های گرمسیری معمولاً از لحاظ اندازه نسبتاً بزرگتراند که از این دسته می توان Carboniferous Archimylacris و Permian Apthoroblattina را نام برد که به بزرگی گونه های مدرن نیستند.

تاریخچۀ تکامل :
Mantodea-Isoptera- Blattaria ترکیب این گونه ها  یا گونه های دیگر در علوم حشره شناسی  گونه های جدیدی را ایجاد می کند به عنوان مثال ترکیب گونه های بالا گونه ای به نام Dictyoptera را به وجود می آورد. شواهد موجود به شدت نشان می دهد که مویانه ها  تکامل واقعی سوسک ها تأثیر داشته هم اکنون نیز بسیاری از محققان به این نکته توجه دارند که موریانه ها یک epifamily از سوسک ها هستند .

Blatteria طبق اطلاعات تاریخی موجود به نام Blattodea هم شناخته می شود و اخیراً نام دوم اشاره به گروه های فسیلی بزرگتری دارد که شامل گروه های متعددی که به rochesمعروف هستند و با آن ها ارتباط دارد اما این ها همان cockroache ها نیستند.اولین فسیل های این سوسک ها در دوران کرتاسه یافت شدند.

سم پاشی با سم خارجی

رفتار:

سوسک ها در طیف گسترده ای در سراسر جهان در محیط اطراف مان زندگی می کنند. گونه های مختلف سوسک ها به آسانی با محیط  اطرافشان سازگاری پیدا می کنند اما اصولاً شرایط گرم ( داخل ساختمان) را ترجیح می دهند. گونه های گرمسیری محیط های گرم تر را نسبت به حتی محیط هایی با دمای متوسط ترجیح می دهند.

خارهای موجود در پاهای آن ها سنسورهای حسی آن ها به حساب می آید که مشاهدات موجود از حرکت آن ها روی شن یا شبکه سیم ها نشان داده که این سنسورها کمک به حرکت حتی روی سخت ترین زمین ها به آن ها نشان می دهد که این ساختار ساده الهام بخش ( پاهای رباتیک) این حشره می باشد.

سوسک ها با استفاده از مدفوع شان یک مسیر شیمیایی به جا گذاشته و نیز با انتشار ماده ای به نام فرمون در فضا باعث ازدحام جمعیت و نشانۀ آمادگی این حشرات برای جفت گیری می باشد. سوسک های دیگر با دنبال کردن این مسیرها آب و غذا را پیدا می کنند و محل پنهان شدن سایر سوسک ها را می توان از این طریق به راحتی شناسایی کنند، بنابراین سوسک ها با رفتارهای خاصی که نشانگر یک رفتار جمعی و گروهی است که از فعل و انفعالات ساده و فردی نشئت می گیرد.

تحقیقات نشان داده که پایه و اساس این گروه مبتنی بر تصمیم گیری، به یک رفتار پیچیده بر می گردد که با توجه به آزمایشات و مطالعات صورت گرفته 50 سوسک را در یک ظرف با سه پناهگاه و ظرفیت هر کدام 40 عدد قرار دادند. مشاهده شد که سوسک ها در دو پناهگاه و در هر کدام تعداد 25 سوسک قرار گرفتند سپس ظرفیت هر پناهگاه را به بیش از 50 رساندند و سپس مشاهده شد که همگی به یک پناهگاه رفته و این تحقیق توازن بین همکاری و رقابت موجود در یک گروه را نشان داده و مدل مورد استفاده در این پژوهش می تواند پویایی گروه های حیوانات و حشرات را نیز به ما نشان دهد.

سوسک ها در خارج از نور ( تاریکی) تغذیه و عملیات خود را بهتر انجام می دهند. استثنای عجیب و غریب تنها در سوسک های آسیایی است که جذب نور می شوند . یک تحقیق  دیگر نشان داده که سوسک ها بسته به دو عامل مسیر خود را انتخاب می کنند: یکی آنکه کجا میزان تاریکی بیشتر است؟ و دیگری چه میزان سوسک در آن محیط وجود دارد؟

سوسک
تحقیقات به عمل آمده توسط دانشمندان اروپایی و آمریکایی از طریق ریز ربات هایی که تمام ساختار آن ها کاملاً شبیه به سوسک واقعی بوده و همچنین بویی که از خود منتشر می کنند کاملاً به یک سوسک واقعی شباهت دارد، صورت گرفته است.

علاوه بر این محققان دانشگاه توهوکو با آزمایشاتی روی این حشرات کشف کردند که آن ها قادر به تداعی بوی نعناع و وانیل به همراه شکر بوده و از این روش می توان برای جذب آن ها و به تله انداختن شان استفاده کرد . البته کلیه روش های پیشگیری 100% باید با نظر کارشناس صورت گرفته تا از مقاومت این حشرات جلوگیری شده و از طرفی ریشه کنی کامل صورت گیرد.

سوسک ها حشرات نسبتاً بزرگی هستند که اکثر آن ها اندازۀ بندهای انگشت بوده و بعضی هم بزرگتراند. یکی از سنگین وزن ترین این سوسک ها سوسک استرالیایی می باشد که اندازۀ آن cm 9 ( in3.5 )و وزنی بیش از 30 گرم دارند که در مقایسه با سوسک های غول پیکر آمریکایی که اندازۀ آن ها به هم یکسان بوده ولی سنگینی آن ها به اندازۀ سوسک های استرالیایی نیست.

ساختار سوسک ها دارای بدن بسیار پهن و سر نسبتاً کوچکی هستند . آن ها با شرایط محیط خود را سازگار کرده و یا حتی ممکن است در بدترین شرایطی که حیوانات ابتدایی داشته اند هم زندگی کنند. بخش های تشکیل دهندۀ دهان آن ها در قسمت پایینی سر آن ها قرار دارد و شامل فکی برای جویدن می باشد. آن ها چشم های بسیار بزرگ و شاخک های بلند قابل انعطافی دارند که همانند آنتن عمل می نمایند. این گونه دارای یک جفت بال برای حافظت و استحکام و یک جفت بال در بالای قسمت غشایی بال های عقبی موجود می باشد.

در تمامی این چهار بال می توان شاخه رگ های طولی را مشاهده کرد که هر کدام به چند رگ دیگر ختم می شوند. پاها بسیار محکم و دارای پنج پنجه در هر پا و نیز قسمت پایینی شک شامل ده بخش می باشد.

تخم ها و کپسول ها:
سوسک های ماده در قسمت انتهایی شکم خود قسمتی را برای نگه داری تخم ها دارند که سوسک های آلمانی ( ماده ) 30- 40 تخم را در این کیسه نگه می دارند که بسته بندی شبیه به فرانکفورتر داشته که این کیسه ootheca  نام دارد. این تخم ها در ابتدا یک پورۀ سفید رنگ بوده که به مرور زمان تحت تأثیر هوا پس از حدود 4 ساعت سخت تر و تیره تر می شوند.

سوسک های آلمانی 40 تخم را هم می توانند در کیسۀ خود نگهداری کنند و زمان رشد این تخم ها تا بالغ شدنشان 3 الی 4 ماه طول می کشد. طول عمر این حشرات یکسال می باشد. سوسک ها در طول مدت عمرشان بالای 8 تخم تولید می کنند که اگر در شرایط مساعد محیط قرار بگیرند حتی 300 الی 400 تخم هم تولید می کنند اگر چه این ماده ها در طول مدت عمرشان فقط یک بار بارور شده و بقیه عمرشان را در استراحت به سر می برند.

فیزیولوژی :

دستگاه گوارش
سوسک ها بیشتر در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری زندگی می کنند . آن ها بیشتر در اطراف خانۀ انسان به خصوص در اطراف زباله ها و آشپزخانه ها زندگی می کنند. یکی از خصوصیات آن ها همه چیزخواربودن ( omnivorouse ) آن هاست به جز گونۀ Cryptocercus که قادر به هضم چوب به دلیل عدم توانایی در هضم سلولز نمی باشند، اما با ایجاد روابط همزیستی با protozoans و باکتری ها هضم سلولز ممکن شده و می توانند کلیۀ مواد مغذی را استخراج کنند. نکتۀ جالب توجه آنکه این همزیست ها شباهت زیادی به موریانه ها داشته و تحقیقات به عمل آمده این شباهت را به شدت تأیید می کند.

سمپاشی سوسری آمریکای

تنفس:
سوسک ها مانند سایر حشرات از طریق سیستم لوله ای به نامTracheae  تنفس می کنند. این لوله ها به تمام مجاری بدن حشره به جز سر او متصل می باشدبه همین جهت سوسک ها نیز مانند سایر حشرات برای تنفس خود وابسته به دهان و نای نمی باشند.

نحوۀ تنفس به این صورت است که وقتی میزان CO2 در لوله ها بالا می رود دریچه ها باز شده و CO2 از این لوله ها خارج شده و O2 به داخل راه می یابد. بر خلاف مهره داران که ورود و خروج CO2 و O2 از طریق خون صورت می گیرد و اکسیژن لازم را به سلول ها می رساند این سیستم لوله ای به طور کامل عمل ورود و خروج O2 و CO2 را انجام داده و عمل اکسیژن رسانی و خروج CO2 را به طور منظم انجام می دهد. این حشرات به دلیل عدم وجود ریه از این طریق تنفس می کنند ولی در گونه هایی با اندام های بزرگتر عضلات بدن به صورت ریتمیک حرکت کرده در معرض هوا قرار گرفته و این فرم دیگری از تنفس به شمار می آید.

تولید مثل:
سوسک ها در هنگام جفت گیری ماده ای به نام فرمون در فضا منتشر کرده که آمادگی آن ها را برای جفت گیری هشدار می دهد. جفت گیری سوسک ها مانند سایر حشراتت صورت گرفته سوسک نر اندام تناسلی خود را در تماس با ماده قرار داده  و این عمل صورت می گیرد . تعدادی از گونه ها به نام parthenogenetic هستند که بدون نیاز به نرها قادر به تولید مثل هستند.

 

مقاومت در مقابل نابودی:
سوسک ها یکی از حشرات سرسخت می باشند که برخی از گونه های آن به مدت یک ماه بدون غذا ، برخی دیگر 45 دقیقه بدون هوا و عده ای نیز به مدت یک ساعت در زیر آب غوطه ور می مانند. از طرفی توانایی این حشرات در برابر اشعه حتی از انسان ها نیز بیشتر بوده و حتی اثبات شده که چرخه سلولی آن ها در برابر اشعه تولید مثل و تکثر بهتری را خواهد داشت.سوسک ها به عنوان یک آفت ، به صورت مشترک از انسان و حیوان تغذیه می کنند. این حشرات به دلیل انتقال بیماری و میکروب ، عامل خطرناکی برای انسان و محیط اطراف به شمار می آید.
بنابراین باید اقدامات پیشگیرانه ای را در نظر گرفته به عنوان مثال غذاهای خود را در ظرف های سر بسته قرار داده ، زباله های خود را در سطل های در بسته ، آشپزخانه را به صورت مکرر تمیز کرده و آب و جارو کنیم، هر گونه نشتی لوله ها را برطرف کرده ، درزهای بین کابینت ها ، لوله ها ، درها و پنجره ها را با موادی نظیر پشم شیشه و یا مواد قابل دسترس کاملاً بپوشانیم. از آن جا که این حشرات سه ماه بدون غذا و یک ماه بدون آب زندگی می کنند باید با مراجعه و تماس با کارشناسان شرکت سمپاشی آریا به طور کامل درصدد ریشه کن کردن آن ها به صورت اساسی اقدام نموده تا برای همیشه از شر این حشرات رها شوید.

 سمپاشی آریا آماده ارائه خدمات سمپاشی سوسک، سمپاشی سوسک فاضلابی، سمپاشی سوسک آشپزخانه و سمپاشی سوسک حمام جهت حذف این حشرات موذی از آپارتمان، اداره و ارگانها در تهران و شهرستانها می باشد.

سمپاشی آریا آماده ارائه خدمات سمپاشی سوسک فاضلابی این حشرات بیماری زا  بصورت تخصصی جهت حذف این حشره و جلوگیری از شیوع آن در آپارتمان، منازل، بیمارستان، اداره و ارگانها می باشد.
سمپاشی بیمارستان، سمپاشی منزل، سمپاشی ادارات، سمپاشی ارگان، سمپاشی آپارتمان، سمپاشی مجتمع تخصص سمپاشی آریا است.

مشاوره رایگان و هماهنگی جهت اعزام کارشناس - سمپاشی تضمینی آریا سمپاشی سوسک فاضلابی در تهران 09120326369   
سمپاشی تضمینی آریا سمپاشی سوسک فاضلابی در شیراز  09179208486   
سمپاشی تضمینی آریا سمپاشی سوسک فاضلابی در بوشهر  09175628486  دکتر مسرور
سمپاشی تضمینی آریا با ارائه ضمانتنامه کتبی و استفاده از سموم ارگانیک و استفاده از سم بدون بو
بدون جابجایی اسباب و اثاثیه منازل و محل کار و تعطیل کردن کار رزومره  ادارات و ارگانها دولتی و غیر دولتی
استفاده از سموم بدون خطر برای کودکان و نوزادان
سم های مجاز مورد استفاده در شرکت سمپاشی تضمینی آریا همگام با سمپاشی مدرن در کشورهای پیشرفته با ضمانتنامه بدون برگشت مورد سمپاشی شده می باشد.

-09120326369-سمپاشی حشرات مزاحم و بیماری زا

سمپاشی

سمپاشی تضمینی آریا

آخرین اخبار سمپاشی

سمپاشی منازل، سمپاشی بدون بازگشت، سمپاشی تخصصی، سمپاشی ادارات

ریشه کنی موریانه در شهر یزد

با دریافت خبر مسرت بخش و افتخار آفرین ثبت جهانی بافت تاریخی ...

بیشتر بخوانید

خداحافظ ساس تختخوابی

گول تبلیغات شرکت سمپاشی یا اشخاصی که بدون مجوز وزارت ...

بیشتر بخوانید

سوسری و حساسیت تنفسی پوستی

خطر ناشی از وجود سوسری ها در منزل یا محل کار را جدی بگیرید

بیشتر بخوانید

پرسش و پاسخ سمپاشی

پرسش های خودمونی مشتریان و جواب روابط عمومی شرکت سمپاشی تضمینی آریا

بیشتر بخوانید

نکات مهم سمپاشی گیاهان

سم پاشی یکی از روش‌ها برای از بین بردن آفت‌ها و علف‌های هرز در کشاورزی می‌باشد.

بیشتر بخوانید

سمپاشی در شیراز

80 درصد سمپاشی های اداره ها ، سازمانها ، شرکت ها و منازل شیراز ، توسط شرکت سمپاشی تضمینی آریا انجام میگیرد.

بیشتر بخوانید

مقالات تخصصی سمپاشی-بهترین سمپاشی تهران

بهترین سمپاشی تهران با مجوز وزارت بهداشت

سوالات متداول و سفارش

سوالات متداول و سفارش پروژه
سموم ارگانیک ، آفت کش های سازگار با محیط زیستی می باشند. Biorganic Pesticides که حاوی مواد معدنی ، طبیعی و گیاهی بوده که برای انسان و سایر جانوران بی ضرر ، و باعث آلودگی محیط زیست نمی شوند
بسته به نوع آفت موجود در منزل یا محل کار، اگر سمپاشی علیه حشراتی مثل سوسک و پشه انجام شود نیاز به ترک محل نمی باشد، اما سمپاشی علیه ساس و مار و عقرب نیاز به ترک منزل و محل کار در حدود 24 تا 48 ساعت می باشد.
اولین اقدام تماس با شرکت سمپاشی تضمینی آریا به شماره 09120326369 و راهنمایی گرفتن جهت برطرف شدن مشکل است.
از آنجا که سمپاشی منازل و اماکن عمومی کاری تخصصی می باشد سمپاشی منزل یا محل کار خود را به شرکت سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت محول نمایید. سمپاشی تضمینی آریا دارای مجوز رسمی بهداشت برای انواع سمپاشی ها می باشد.
سموم مصرفی توسط شرکت تضمینی آریا هیچ گونه اثر سوئی برای انسان و محیط زیست نداشته و از نوع سموم ارگانیک آلمانی، آمریکائی و سوئیسی می باشد
شرکت سمپاشی تضمینی آریا ضمن استفاده از سموم بی خطر ، با ارائه ضمانت نامه کتبی سمپاشی محل مورد نظر را ضمانت می نماید.
جهت اطلاعات بیشتر در مورد ضمانتنامه کتبی و دیدن نمونه ضمانتنامه کتبی سمپاشی روی لینک زیر کلیک نمایید:
نمونه ضمانتنامه کتبی سمپاشی
ریشه کنی حشرات و ناقلین بیماری ها و طعمه گذاری مار و موش و تیرام پاشی کابل های برق و مخابرات درصنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع مواد غذایی با ضمانت 15 ساله و مشاوره رایگان زیست محیط
جهت دیدن نمونه کارهای سمپاشی کلیک کنید