سمپاشی کنه (نرم و سخت)

سمپاشی کنه ها (آرگاس ها ، کنه های سخت ) باید فقط توسط مسئول فنی شرکت انجام شود.

کنه ها بندپایانی هستند که خون انسان و حیوانات را میمکند. انها در سراسر جهان پراکنده اند و به عنوان ناقل تعداد زیادی از بیماری ها اهمیت دارند. برخی از بیماری های انسانی شناخته شده که توسط کنه ها منتقل میشوند عبارتند از : تب راجعه کنه ای، تب لکه ای کوه های راکی، تب کیو(Q) و بیماری لایم. کنه ها همچنین به عنوان ناقل بیماری ها بین حیوانات اهلی اهمیت دارند و سبب زیان های اقتصادی فراوانی به آنها میشوند.

دو خانواده مهم کنه ها عبارتند از : کنه های سخت(ایکسودیده Ixodidea) شامل 650 گونه و کنه های نرم (آرگازیده Argasidea) شامل 150 گونه، کنه ها جزء حشرات نیستند و به آسانی از انها بوسیله ی چهار جفت پا در بالغ ها و فقدان بند های مشخص در بدن شناسایی میشوند.


کنه های نرم
کنه های نرم(گونه آرگاس پرسیکوس در ایران بیشتر رایج است )بالغ پهن و بیضی شکل هستند و پوست بدن انها سخت، چرمی شکل و چین خورده است آنها بیشتر انگل خارجی بدن پرندگان وحشی(قمری- کبوتر- کفتر چاهی) هستند. ضمائم دهانی در زیر بدن هستند و از بالا دیده نمیشود. انها در محل های مانند درزها و شکاف دیوار ها، کف زمین و در میلمان منازل استراحت ، و تخم می گذارند. لارو 5 مرحله نمفی داشته و بالغ ها همگی به طور فعال به دنبال میزبان هایی جهت خونخواری هستند. کنه ها بعد از تغذیه که حدود 30 دقیقه طول می کشد به زمین می افتند. بیشتر کنه ها می توانند بیش از یکسال و بعضی نیز بیش از 10 سال بین دو خونخواری زنده بمانند.


کنه های سخت
کنه های سخت بالغ پهن و بیضی شکل بوده و اندازه انها بسته به نوع گونه ها بین 23-3 میلی متر است. ضمائم دهانی در جلو بدن دیده می شوند که وجه تمایز انها با کنه های نرم است. بر خلاف کنه های نرم یک صفحه سپرمانند به نام اسکوتوم در عقب سر و پشت بدن داشته و فقط یک مرحله نمفی دارند.
تخم ها به تعداد زیاد روی زمین گذاشته می شوند. لاروها بسیار کوچک بوده و طول آنها حدود 5/1 – 5/0 میلی متر است. لارو ها از گیاهان بالا رفته و منتظر عبور یک میزبان مناسب می مانند، سپس روی بدن میزبان پریده و خود را برای تغذیه به بخش مناسبی از بدن مانند، گوش ها یا روی پلک می چسبانند.


اقدامات کنترلی علیه کنه ها شامل : حفاظت فردی ، استفاده از دور کننده ها، کاربرد حشره کش ها برای حیوانات بوسیله شرکت های معتبر و سمپاشی خانه ها و محل استراحت حیوانات بوسیله شرکت های سمپاشی  دارای مجوز فعالیت میباشد

سمپاشی تخصصی کنه باید با دوز مناسب سموم ترکیبی و بوسیله پمپ های استاندارد WHO انجام شود

-09120326369-سمپاشی حشرات مزاحم و بیماری زا

سمپاشی

سمپاشی تضمینی آریا

آخرین اخبار سمپاشی

سمپاشی منازل، سمپاشی بدون بازگشت، سمپاشی تخصصی، سمپاشی ادارات

ریشه کنی موریانه در شهر یزد

با دریافت خبر مسرت بخش و افتخار آفرین ثبت جهانی بافت تاریخی ...

بیشتر بخوانید

خداحافظ ساس تختخوابی

گول تبلیغات شرکت سمپاشی یا اشخاصی که بدون مجوز وزارت ...

بیشتر بخوانید

سوسری و حساسیت تنفسی پوستی

خطر ناشی از وجود سوسری ها در منزل یا محل کار را جدی بگیرید

بیشتر بخوانید

پرسش و پاسخ سمپاشی

پرسش های خودمونی مشتریان و جواب روابط عمومی شرکت سمپاشی تضمینی آریا

بیشتر بخوانید

نکات مهم سمپاشی گیاهان

سم پاشی یکی از روش‌ها برای از بین بردن آفت‌ها و علف‌های هرز در کشاورزی می‌باشد.

بیشتر بخوانید

سمپاشی در شیراز

80 درصد سمپاشی های اداره ها ، سازمانها ، شرکت ها و منازل شیراز ، توسط شرکت سمپاشی تضمینی آریا انجام میگیرد.

بیشتر بخوانید

مقالات تخصصی سمپاشی-بهترین سمپاشی تهران

بهترین سمپاشی تهران با مجوز وزارت بهداشت

سوالات متداول و سفارش

سوالات متداول و سفارش پروژه
سموم ارگانیک ، آفت کش های سازگار با محیط زیستی می باشند. Biorganic Pesticides که حاوی مواد معدنی ، طبیعی و گیاهی بوده که برای انسان و سایر جانوران بی ضرر ، و باعث آلودگی محیط زیست نمی شوند
بسته به نوع آفت موجود در منزل یا محل کار، اگر سمپاشی علیه حشراتی مثل سوسک و پشه انجام شود نیاز به ترک محل نمی باشد، اما سمپاشی علیه ساس و مار و عقرب نیاز به ترک منزل و محل کار در حدود 24 تا 48 ساعت می باشد.
اولین اقدام تماس با شرکت سمپاشی تضمینی آریا به شماره 09120326369 و راهنمایی گرفتن جهت برطرف شدن مشکل است.
از آنجا که سمپاشی منازل و اماکن عمومی کاری تخصصی می باشد سمپاشی منزل یا محل کار خود را به شرکت سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت محول نمایید. سمپاشی تضمینی آریا دارای مجوز رسمی بهداشت برای انواع سمپاشی ها می باشد.
سموم مصرفی توسط شرکت تضمینی آریا هیچ گونه اثر سوئی برای انسان و محیط زیست نداشته و از نوع سموم ارگانیک آلمانی، آمریکائی و سوئیسی می باشد
شرکت سمپاشی تضمینی آریا ضمن استفاده از سموم بی خطر ، با ارائه ضمانت نامه کتبی سمپاشی محل مورد نظر را ضمانت می نماید.
جهت اطلاعات بیشتر در مورد ضمانتنامه کتبی و دیدن نمونه ضمانتنامه کتبی سمپاشی روی لینک زیر کلیک نمایید:
نمونه ضمانتنامه کتبی سمپاشی
ریشه کنی حشرات و ناقلین بیماری ها و طعمه گذاری مار و موش و تیرام پاشی کابل های برق و مخابرات درصنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع مواد غذایی با ضمانت 15 ساله و مشاوره رایگان زیست محیط
جهت دیدن نمونه کارهای سمپاشی کلیک کنید